Լրիվ դրույք (երկուշաբթի-ուրբաթ, 10։00-17։00)
Երևանի «Հայբուսակ» համալսարանը փնտրում է ռազմավարական պլանավորման հմտություններ ունեցող հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պատասխանատուի:
- Պլանավորել և իրականացնել բաժնի բնականոն աշխատանքը;
- Ամրապնդել կապերը ԶԼՄ-ների, ռադիո և հեռուստաընկերությունների հետ՝ հանրության լայն շրջանակներում համալսարանի մասին տեղեկատվությունը տարածելու նպատակով;
- Ընդլայնել հասարակայնության հետ հետադարձ կապը;
- Ներքին և արտաքին շահակիցներին իրազեկել համալսարանի գործունեության մասին;
- Մասնկացել համալսարանի զարգացմանը ուղղված քննարկումներին, կլոր սեղաններին, վերապատրաստումներին, պետական, մասնավոր և միջբուհական միջոցառումներին, ցուցահանդեսներին;
- Համալսարանի վեբ-կայքում տեղեկատվություն տեղադրել/ թարմացնել:
- Հայերենի և անգլերենի գերազանց իմացություն; ռուսերենի լավ իմացություն;
- Գովազդային գործիքների տիրապետում (Google Ads, Facebook, Instagram);
- Թիմային աշխատանքի ունակություններ:
Համապատասխան որակավորում ունեցող թեկնածուները կարող են իրենց ինքնակենսագրականն ուղարկել ********.**.**********@*****.*** և *******@********.** էլեկտրոնային հասցեներին` նամակի թեմա դաշտում նշելով հաստիքի անվանումը («Միջազգային կապերի պատասխանատու»)։
Երևանի «Հայբուսակ» համալսարանը հիմնադրել է 1991թ. Ակադեմիկոս Լևոն Հարությունյանը երեք ֆակուլտետներով՝ բժշկական, տնտեսագիտական և սննդի տեխնոլոգիայի: 1997-ին բացվել է հումանիտար ֆակուլտետը, 2000-ին համալսարանին է միացել Լազարյանի անվան արևելագիտության և միջազգային հարաբերությունների ինստիտուտը, 2006-ին՝ Լ.Քալաշյանի անվան հայկական բաց համալսարանը, 2009-ին՝ Ռոսլին դիզայնի ինստիտուտը, 2011-ին՝ Իմաստասեր Անանիա Շիրակացի համալսարանը (Գյումրի), 2013-ին՝ Էկոլոգիայի և տնտեսագիտության ինստիտուտը:
1997-2020 ընթացքում համալսարանը մասնակցել է տասնյակ միջազգային կրթական ցուցահանդեսների (Մոսկվա, Հալեպ, Դամասկոս, Բեյրութ, Թբիլիսի, Կիև, Երևան…) և արժանացել կրթության որակի տարբեր մրցանակների: