«Ռազմավարական զարգացման զործակալություն» հասարակական կազմակերպությունը (ՀԿ) Բնության համաշխարհային հիմնադրամի հայաստանյան մասնաճյուղի (WWF Հայաստան) հետ համատեղ իրականացնում է «Հայաստնի կենդանի լանդշաֆտները շուկայի զարգացման համար» ծրագիրը (այսուհետ` Ծրագիր), որը ֆինանսավորվում է Շվեյցարիայի զարգացման և համագործակցության գործակալության կողմից։
Ծրագրի նպատակն է ՀՀ Տավուշի, Լոռու, Սյունիքի և Վայոց ձորի մարզերի ընտրված բնակավայրերում բնական ռեսուրսների պահպանման, տնտեսապես կայուն օգտագործման, կլիմայական փոփոխություններին հարմարվելու և դրանք մեղմելու միջոցով գյուղական բնակչության կենսապայմանների ապահովումը:
Ծրագրի թիրախային համայնքներում նախատեսվում է դիվերսիֆիկացնել գյուղացիների եկամուտները՝ նվազեցնելով գյուղատնտեսությունից և անասնապահությունից ունեցած մեծ կախվածությունը, որպեսզի գյուղացիական տնտեսությունների եկամտի մի մասը ձևավորվի զբոսաշրջությունից, հյուրընկալության և զբոսաշրջության մատակարարման փոխկապակցված արժեշղթաներից: Շուկայի ենթակառուցվածքներն ու տեղական ձեռնարկությունների հարմարությունները բարելավվելու են զբոսաշրջությանը, հյուրընկալությանը և հարակից ոլորտներին ծառայություններ մատուցելու և մատակարարելու համար:
Ծրագրով նախատեսվում է 13 շահառու կազմակերպությունների համար «Հյուրընկալության գործառույթների կառավարում» (Hospitality operations management) թեմայի շրջանակներում խորհրդատվություն տրամադրելու համար ներգրավել ընկերություն։
Հայտադիմումի ամբողջական փաթեթը խնդրում ենք ուղարկել *********@*********.*** էլ․ հասցեին ոչ ուշ, քան 2025 թվականի մարտի 7-ը՝ նամակի վերնագրում նշելով «Հյուրընկալության գործառույթների կառավարման ծառայություն մատուցող ընկերություն»։