«Ռազմավարական զարգացման գործակալություն» ՀԿ-ն 2023-2026թթ ժամանակահատվածում Արևելյան գործընկերության (EaP) երկրներում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, զբոսաշրջության, գյուղատնտեսության և թեթև արդյունաբերության ոլորտները ներկայացնող իր գործընկերների հետ համագործակցությամբ՝ իրականացնում է RECONOMY-ի «Ոլորտների թվայնացում հանուն մրցունակության» ծրագիրը` SIDA-ի գործընկեր HELVETAS Swiss Intercooperation-ի աջակցությամբ:
Ծրագրի թիրախում է Արևելյան գործընկերության երկրներում զբոսաշրջության, գյուղատնտեսության և թեթև արդյունաբերության ոլորտների թվային փոխակերպումը, որի նպատակն է նպաստել վերոնշյալ ոլորտների զարգացմանն ու ավելի բարձր եկամուտների ու արժանապատիվ աշխատատեղերի ստեղծմանը կանանց և երիտասարդների համար՝ ներառելով խոցելի խմբերը:
Ծրագրի ընթացքում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի ընկերությունները կմշակեն նորարար և կայուն թվային տեխնոլոգիաներ, ծառայություններ և լուծումներ, որոնք կադապտացվեն Արևելյան գործընկերության երկրներում զբոսաշրջության, գյուղատնտեսության և արտադրական ոլորտների փոքր և միջին ձեռնարկությունների պահանջներին, նպաստելով այս ոլորտների ընկերությունների մրցունակության բարձրացմանը տեղական և միջազգային շուկաներում, ավելի արժանապատիվ աշխատատեղերի ստեղծմանը կանանց և երիտասարդների համար՝ ներառելով խոցելի խմբերը:
Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է ներգրավել քաղաքականության նախաձեռնությունների ռազմավարություն մշակող փորձագետի՝ զարգացնելու RECONOMY ծրագրի գործընկեր «Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միություն» (ԱՏՁՄ) ՀԿ-ի կարողությունները և մշակելու ավելի պրոակտիվ և արդյունավետ քաղաքականության նախաձեռնությունների ռազմավարություն՝ RECONOMY ծրագրի թիրախային ոլորտների ՓՄՁ-երի ու ՏՏ ծառայություններ մատուցող ընկերությունների համար ավելի բարենպաստ բիզնես միջավայր ստեղծելու նպատակով։
Հետաքրքրված կազմակերպությունները և խորհրդատուներն ամբողջական փաթեթը պետք է ուղարկեն *********@*********.*** էլ․հասցեին ոչ ուշ, քան 2025թ մարտի 10-ը՝ նամակի վերնագրում նշելով «HEL 24-25 Քաղաքականության նախաձեռնությունների ռազմավարության մշակում» փորձագետ։