- Համայնքային ծառայություններ
- Տեղական տնտեսական զարգացում
- Կանանց հզորացում և ներառականություն
Տեղական զարգացման հիմնադրամի ընդհանուր նպատակը մարզային համայնքներում սոցիալ-տնտեսական զարգացման խթանումն է։ Դրանից բխող կոնկրետ նպատակներն են.
- տեղական տարբեր դերակատարների (ինչպիսիք են համայնքապետարանները, մասնավոր հատվածի և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները) միջև միջոլորտային համագործակցության և երկխոսության խթանումը,
- սեփականության զգացման և մասնակցայնության խթանումը, ինչպես նաև համայնքի ներառական զարգացման գործում համագործակցելու և փոխզիջումների գնալու կարողությունը,
- GIZ-ի կողմից տարբեր ոլորտներում իրականացվող ծրագրերի միջև համագործակցությունը և փորձի մեկտեղումը։
Ներկայացվող բոլոր ծրագրերը պետք է ուղղված լինեն մարզային համայնքների զարգացմանը: Պետք է հստակորեն ներկայացվի ծրագրի ներդրումը կայուն, ներառական տեղական զարգացմանը և համապատասխանությունը ՏԶՀ-ի ոլորտներին:
Հայտերը պետք է կազմվեն հայերենով և ուղարկվեն ***********@***.** հասցեին։ Գործընթացին առնչվող բոլոր հարցերը կարող են ուղարկվել նույն հասցեին։
Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետ՝ 25 մարտի, 2025 թ., ժ. 17:00:
Հայտերի ներկայացման հրավերի ամբողջական տեքստը և կից հավելվածները հասանելի են ստորև հղումներով։ Հրավերը տեղադրվում է հայերենով և անգլերենով։ Անհամապատասխանությունների դեպքում հիմք է ընդունվում անգլերեն տարբերակը։