«Ռազմավարական զարգացման զործակալություն» հասարակական կազմակերպությունը (ՀԿ) Բնության համաշխարհային հիմնադրամի հայաստանյան մասնաճյուղի (WWF Հայաստան) հետ համատեղ իրականացնում է «Հայաստնի կենդանի լանդշաֆտները շուկայի զարգացման համար» ԼԻԼԱ ծրագիրը (այսուհետ` Ծրագիր), որը ֆինանսավորվում է Շվեյցարիայի զարգացման և համագործակցության գործակալության կողմից։
Ծրագրով նախատեսվում է կազմակերպել «Արկածային (լեռնային, սպորտային) զբոսաշրջության զարգացման նպատակով կարողությունների հզորացման» դասընթաց, որի նպատակն է կատարելագործել փորձառու լեռնագնացների, արշավորդների և արկածային զբոսաշրջության ոլորտում ներգրավված անհատների մասնագիտական կարողությունները՝ ապահովելով անվտանգ, պատասխանատու և միջազգային չափանիշներին համապատասխան արկածային զբոսաշրջության կազմակերպում։
Հայտադիմումի ամբողջական փաթեթը խնդրում ենք ուղարկել փակ ծրարով ք․Երևան, Սերգեյ Մերգելյան 3 /նախկին Այգեստան 5-րդ փող․ 3-րդ տուն/ հասցեով ոչ ուշ, քան 2025 թվականի օգոստոսի 31-ը, ժամը 15։00-ն։