Ընկերության Գլխավոր Հաշվապահի Օգնականը պատասխանատու է դրամաշնորհային և ծրագրային ֆինանսավորմամբ ստացվող միջոցների շրջանակներում իրականացվող ծրագրերի հաշվապահական հաշվառման իրականացման, հաշվետվությունների ժամանակին կազմման, աշխատավարձերի և հարկերի հաշվարկման և վճարման, ապրանքանյութական պաշարների և ծառայությունների ճշգրիտ հաշվառման համար։
- Վարել ընկերության դրամաշնորհային և ծրագրային ֆինանսավորմամբ ստացվող միջոցների գծով հաշվապահական հաշվառումը՝ ՀՀ հաշվապահական հաշվառումը կարգավորող օրենսդրության և ստանարտներին համաձայն;
- Իրականացնել դեբիտորական և կրեդիտորական պարտքերի ճշգրիտ հաշվառում, հարկային և ֆինանսական հաշվետվությունների կազմում և ներկայացում ստորաբաժանման ղեկավարին;
- Իրականացնել ընկերության աշխատակիցների աշխատավարձի հաշվարկ, աշխատավարձի հաշվարկային և վճարային փաստաթղթերի կազմում;
- Իրականացնել գործուղման ճանապարհածախսերի և փոխհատուցվող այլ վճարների գծով վճարումներ՝ համապատասխան փաստաթղթերի հիման վրա;
- Իրականացնել ստացված հարկային հաշիվների և հաշվարկային փաստաթղթերի ճշգրիտ և ժամանակին հաշվառում և ծախսերի նկատմամբ վերահսկողություն;
- Կազմել հաշվապահական հաշվառման սկզբնական փաստաթղթեր, ապահովել հարկային հաշիվների էլեկտրոնային դուրսգրում;
- Կազմել մատակարարված ապրանքների և ծառայությունների կրեդիտորական պարտավորությունների ինչպես հարկերի և այլ պարտադիր վճարների գծով վճարային փաստաթղթեր;
- Ընկերության այլ ստորաբաժանումների հետ մասնակցել գույքագրման աշխատանքներին և կազմել գույքագրման համեմատական տեղեկագրեր;
- Ապահովել տարբեր ծրագրերով ձեռքբերված և նվիրատվությամբ ստացված հիմնական միջոցների, արագամաշ առարկաների և նյութերի (պաշարների) ճշգրիտ հաշվառումը, մուտքագրումը, ծախսագրումը և տեղափոխությունը (տեղաբաշխումը) համապատասխան հաշվապահական ծրագրում, իրականացնել պահեստի հաշվառում՝ ըստ տարբեր բաժինների;
- Կատարել ընկերության ներքին ակտերից բխող այլ պարտականություններ։
- Առնվազն 3 տարվա մասնագիտական աշխատանքային փորձ՝ հաշվապահության կամ ֆինանսների ոլորտում;
- «Հաշվապահական հաշվառման մասին» ՀՀ օրենքի և ՀՀՀՀՍ-ի իմացություն;
- Հարկային օրենսգրքի, «Հասարակական կազմակերպությունների մասին» ՀՀ օրենքի, ՀՀ Աշխատանքային օրենսգրքի և Քաղաքացիական օրենսգրքի իմացություն;
- ՀԾ- Ձեռնարկություն և 1C ծրագրերի գերազանց իմացություն;
- Հանրային հատվածի հաշվապահի որակավորման առկայությունը կդիտվի որպես առավելություն;
- Հասարակական կազմակերպություններում կամ շահույթի նպատակ չհետապնդող այլ ընկերություններում աշխատանքային փորձը կդիտվի որպես առավելություն;
- Հայերեն, ռուսերեն և անգլերեն լեզուների գերազանց իմացություն;
- Լարված իրավիճակներում հստակ որոշումներ կայացնելու ունակություն։