Պահանջվում է հայոց լեզվի ուսուցիչ՝ ՄԱԿ ՓԳՀ-ի կողմից ֆինանսավորվող և ՀԿԽԸ կողմից իրականացվող ծրագրի շրջանակներում փախստականներին, ապաստան հայցողներին և փախստականի նման կարգավիճակ ունեցող պարսկալեզու անձանց հայոց լեզվի ուսուցման համար։
- Հայոց լեզվի և պարսկերենի գերազանց իմացություն;
Հետաքրքրված անձինք կարող են ուղարկել իրենց ինքնակենսագրականը (CV) **********@*****.*** էլ, հասցեին՝ նամակի թեմա դաշտում նշելով հաստիքի անվանումը («Հայոց լեզվի ուսուցիչ պարսկախոս անձանց համար»)։
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը (ՀԿԽԸ), լինելով Կարմիր խաչի և Կարմիր մահիկի միջազգային շարժման լիիրավ անդամ, առաջնորդվում է Շարժման հիմնարար սկզբունքներով` Մարդասիրություն, Անկողմնակալություն, Չեզոքություն, Անկախություն, Կամավորություն, Եզակիություն, Համընդհանրություն։ Հանդիսանալով կառավարությանն աջակցող կառույց՝ մարդասիրական ոլորտում, ՀԿԽԸ-ն արդեն 102 տարի է գործունեություն է ծավալում հանրապետության ամբողջ տարածքում հետևյալ ռազմավարական ուղղություններով՝ աղետների կառավարում, բնակչության տեղաշարժ, սոցիալ – առողջապահություն, առաջին օգնություն, երիտասարդական, մարդասիրական արժեքների տարածում և այլն: ՀԿԽԸ առաքելությունն է նվազեցնել բնակչության խոցելիությունը` մարդասիրության ուժի մոբիլիզացմամբ, նախապատրաստվել դիմակայելու այն իրավիճակներին, որոնք կարող են բնակչության խոցելիության պատճառ դառնալ, ցուցաբերել անհրաժեշտ օգնություն` սատարելով սոցիալ-տնտեսական ծանր պայմաններում գտնվող մարդկանց: