- Մարդկային ռեսուրսների կառավարում։
Առաջադրանքի շրջանակում կազմակերպել և անցկացնել նաև որակավորման քննության նախապատրաստական դասընթացներ՝
- հանրային հատվածի հաշվապահների,
- գնումների մասնագետների։
Մրցույթի շահառու են հանդիսանում՝ Արցախից բռնի տեղահանված, դասընթացներին մասնակցության նվազագույն պայմաններին համապատասխան ավելի քան 120 չափահաս անձ:
- Դասընթացից առաջ իրազեկման կողմնորոշիչ հանդիպումների անցկացում դիմորդների հետ,
- Դասընթացի ընթացքում դիմորդների առաջադիմության գնահատում և դասընթացի ավարտին դիմորդների ստացած ընդհանուր գիտելիքների գնահատում էլեկտրոնային թեստավորման հարթակի միջոցով, ամփոփ արդյունքների ներկայացում պատվիրատուին,
- Դասընթացին դիմորդների մասնակցության ամենօրյա հաշվառում,
- Դասընթացի ավարտին բավարար արդյունք ստացած շրջանավարտներին ավարտական հավաստագրիի տրամադրում։
Դասընթացների ծրագիրը պետք է ներառի տեսական և գործնական աշխատանքներ։
Առաջադրանքի շրջանակում բոլոր միջոցառումները համաձայնեցնել «Սովորի՛ր և վաստակի՛ր Արցախում» ծրագրի թիմի հետ։
- Գրանցված բոլոր դիմորդների համար կազմակերպված է տեղեկատվական կողմնորոշիչ հանդիպում,
- Իրականացված է թվով 120 շահառուի մասնակցությամբ դասընթացեր։
- Դասընթացները հաջողությամբ ավարտած մասնակիցները ստացել են հավաստագրեր։
Դասընթացներն իրկանակացնող կազմակերպությունը պետք է ունենա՝
- Առնվազն 10 տարվա փորձառություն ուսումնական ծրագրեր իրականացանելու ոլորտում;
- Երևան քաղաքի առնվազն 3 վարչական շրջաններում դասընթացններ կազմակերպելու համար լսարանային հնարավորություններ;
- Լսարանային պայմանները հագեցած լինեն տեխնիկական միջոցներով՝ համակարգիչներ, տեսացրիչ և անհրաժեշտ այլ գույք ու տեխնիկայով;
- E-learning հարթակ, որը ներառում է վիդեոդասեր, դասընթացի տեքստային նյութեր և դասընթացին վերաբերելի ստուգիչ հարցաթերթիկ գեներացնելու հնարավորություն;
- Մասնակիցների գիտելիքների գնահատման թեստավորման էլէկտրոնային ծրագիր՝ մասնակիցների աշխատանքները և ամփոփ արդյունքները պահպանելու և արտահանելու հնարավորությամբ;
- Առնվազն 25 մասնակցի համար էլեկտրոնային թեստավորման միաժամանակ անցկացման հնարավորություն;
- Դասընթացի մասնակիցների միջև ներանձնային հաղորդակցության ամրացման համար դասընթացի ընթացքում սուրճի ընդմիջումների կազմակերպում։
Բոլոր հետաքրքրված թեկնածուները կարող են ուղարկել առաջարկները՝ ***********.****@****.** էլ․ հասցեին։ Նամակի առարկա բաժնում նշել մրցույթի անվանումը ("Արցախից Բռնի Տեղահանված Անձանց Մասնագիտական Ուսուցման և Վերապատրաստման, Որակավորման Նախապատրաստման Դասընթացների Կազմակերպման և Անցկացման Ծառայությունների Մրցույթ")։
Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետ՝ 2024 թ․ հուլիսի 29, տեղական ժամանակով 18։00։