Ընկերության հաշվապահը պատասխանատու է պետական դրամաշնորհային միջոցների շրջանակներում իրականացվող ծրագրերի ֆինանսական և հաշվապահական հաշվառման իրականացման, հաշվետվությունների ժամանակին ներկայացման, բյուջետային միջոցներից իրականացվող ծախսերի նկատմամբ վերահսկողության համար։
- Վարել պետական դրամաշնորհային միջոցների գծով ստացված գումարների ֆինանսական և հաշվապահական հաշվառումը՝ հանրային հատվածի կազմակերպությունների հաշվապահական հաշվառումը կարգավորող օրենսդրության համաձայն;
- Իրականացնել դեբիտորական և կրեդիտորական պարտքերի հաշվառում՝ ՀՀ hանրային հատվածի կազմակերպությունների ստանդարտների համաձայն;
- Պատրաստել hանրային հատվածի ֆինանսական հաշվետվություններ, կատարողական ակտեր, ամսական և եռամսյակային պարբերականությամբ և ներկայացնել պատվիրատուին;
- Շահառուներին մատուցվող ծառայությունների շրջանակներում կնքված գնման պայմանագրերի շրջանակներում իրականացնել ստացված հարկային հաշիվների և հաշվարկային փաստաթղթերի ճշգրիտ և ժամանակին հաշվառում և ծախսերի նկատմամբ վերահսկողություն;
- Կազմել մատակարարված ապրանքների և ծառայությունների կրեդիտորական պարտավորությունների, ինչպես նաև հարկերի և այլ պարտադիր վճարների գծով վճարային փաստաթղթեր;
- Համապատասխան աշխատակցի (հաշվապահի, տնտեսագետի) միջոցով ապահովել պետական բյուջեի միջոցներով և նվիրատվությամբ ստացված հիմնական միջոցների, արագամաշ առարկաների և նյութերի ճշգրիտ հաշվառումը, իրականացնել ակտիվների և պարտավորությունների նկատմամբ վերահսկողություն և մոնիթորինգ;
- Հանրային հատվածի հաշվապահական հաշվառման աշխատանքներ իրականացնող աշխատակիցների աշխատանքի պլանավորում և կազմակերպում;
- Իրականացնել պետական դրամաշնորհային ծրագրերի գծով կնքված պայմանագրերի կատարման նկատմամբ վերահսկողություն;
- Կատարել տարեկան բյուջետային պլանավորում, նախահաշիվների կազմում, եկամուտների և ծախսերի ճշգրիտ վերլուծություն;
- Կատարել ընկերության ներքին ակտերից բխող այլ պարտականություններ:
- Բարձրագույն մասնագիտական կրթություն հաշվապահական հաշվառման կամ ֆինանսների ոլորտում;
- Առնվազն 5 տարվա մասնագիտական աշխատանքային փորձ հանրային հատվածի կազմակերպություններում, որից առնվազն 2 տարի որպես ստորաբաժանման ղեկավար;
- Հանրային հատվածի հաշվապահի պարտադիր որակավորման առկայություն;
- «Հանրային հատվածի Հաշվապահական հաշվառման մասին» ՀՀ օրենքի, ՀՀ պետական բյուջեի հոսքերը կարգավորող օրենսդրության և ՀՀՀՀՍ-ի իմացություն;
- Գրավոր հաշվետվությունների կազմման հմտություններ;
- Հարկային օրենսգրքի, Գնումների մասին ՀՀ օրենքի և ՀՀ Աշխատանքային օրենսգրքի իմացություն;
- ՀԾ- Ձեռնարկություն (նաև հանրային հատվածի) և 1C ծրագրերի գերազանց իմացություն;
- MS Office (հատկապես MS Excel) ծրագրային փաթեթի գերազանց իմացություն և մեծ ծավալի ինֆորմացիայի հետ աշխատելու ունակություն;
- Հայերեն լեզվի գերազանց, իսկ ռուսերեն և անգլերեն լեզուների լավ իմացություն;
- Վերլուծական ամուր հմտություններ, թիմում աշխատելու ունակություն, պատասխանատվության զգացում;
- Լարված իրավիճակներում հստակ որոշումներ կայացնելու ունակություն:
Հետաքրքրված թեկնածուները մինչև 2024թ. հունիսի 26-ը կարող են ուղարկել իրենց CV-ները *******@********.** և ******@********.** հասցեներին՝ պարտադիր նշելով թափուր աշխատատեղի անվանումը ։
Առանց թափուր աշխատատեղի անվանման ուղարկված CV-ները չեն դիտարկվի։
The Armenian Red Cross Society (ARCS) is a non-profit organization, established based on common interests of its’ members, the only National Society on the territory of the Republic of Armenia, which does not pursue any religious, political goals, not affiliated with any political stream, and carries out its activities throughout the country. As an authorized member of the International Red Cross Movement, Armenian Red Cross Society is guided by the fundamental principles of the Red Cross, and is an auxiliary organization to the government. Armenian Red Cross Society's mission is to reduce the vulnerability of the population through mobilization of the power of humanity, to get prepared to cope with situations, which may cause vulnerability among the population, as well as by assisting people made vulnerable by harsh socio-economic conditions.