Պահանջվում է հայոց լեզվի ուսուցիչ անգլախոս անձանց համար՝ ՄԱԿ ՓԳՀ-ի կողմից ֆինանսավորվող և ՀԿԽԸ կողմից իրականացվող ծրագրի շրջանակներում փախստականներին, ապաստան հայցողներին և փախստականի նման կարգավիճակ ունեցող անձանց հայոց լեզու դասավանդելու համար։
- Ներկայացնել դասերը համապարփակ ձևով` օգտագործելով տեսողական և ձայնային նյութեր;
- Տրամադրել և դասավանդել կրթական բովանդակություն ունեցող նյութեր (առաջադրանքներ, նշումներ, աշխատանքներ և այլն);
- Բարձրագույն կրթություն լեզվաբանության բնագավառում;
- Հայոց լեզվի գերազանց իմացություն;
- Անգլերենի գերազանց իմացություն;
- Հայերենը որպես օտար լեզու դասավանդելու աշխատանքային փորձը կդիտարկվի որպես առավելություն;
- Դասավանդելու փորձը կդիտարկվի որպես առավելություն;
- Բազմամշակութային միջավայրում աշխատելու փորձը կդիտարկվի որպես առավելություն;
Հետաքրքրված անձինք կարող են ուղարկել իրենց ինքնակենսագրականը (CV) **********@*****.*** Էլ. փոստին՝ նամակի վերնագրում նշելով «Անգլերենի ուսուցիչ»:
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը (ՀԿԽԸ), լինելով Կարմիր խաչի և Կարմիր մահիկի միջազգային շարժման լիիրավ անդամ, առաջնորդվում է Շարժման հիմնարար սկզբունքներով` Մարդասիրություն, Անկողմնակալություն, Չեզոքություն, Անկախություն, Կամավորություն, Եզակիություն, Համընդհանրություն։
Հանդիսանալով կառավարությանն աջակցող կառույց՝ մարդասիրական ոլորտում, ՀԿԽԸ-ն արդեն 102 տարի է գործունեություն է ծավալում հանրապետության ամբողջ տարածքում հետևյալ ռազմավարական ուղղություններով՝ աղետների կառավարում, բնակչության տեղաշարժ, սոցիալ - առողջապահություն, առաջին օգնություն, երիտասարդական, մարդասիրական արժեքների տարածում և այլն: ՀԿԽԸ առաքելությունն է նվազեցնել բնակչության խոցելիությունը` մարդասիրության ուժի մոբիլիզացմամբ, նախապատրաստվել դիմակայելու այն իրավիճակներին, որոնք կարող են բնակչության խոցելիության պատճառ դառնալ, ցուցաբերել անհրաժեշտ օգնություն` սատարելով սոցիալ-տնտեսական ծանր պայմաններում գտնվող մարդկանց: